تبلیغات
پایگاه 14 شهدا
جوانان انقلابی ، افسران ولایی - ناراحتی آمریکا از آشتی فلسطینی‌ها
ناراحتی آمریکا از آشتی فلسطینی‌ها
ارسال در تاریخ شنبه 6 اردیبهشت 1393 توسط بسیج اسلام

واشنگتن با ابراز تأسف از آشتی گروه های فلسطینی در غزه، اعلام کرد که این مسأله تلاشها برای مذاکرات سازش را پیچیده می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل بصیرت به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سازمان آزادی‌بخش فسلطین و جنبش حماس پس از چندین ساعت مذاکره در غزه، برای تشکیل دولت طی 5 هفته توافق کردند. اسماعیل هنیه نخست وزیر فلسطین در غزه پس از این نشست در بیانیه ای تأکید کرد که "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان مشورت ها برای تشکیل دولت توافق ملی را آغاز می‌کند و تاریخ تشکیل این دولت طی مدت قانونی (5 هفته) بر اساس توافق قاهره و بیانیه دوحه اعلام می شود.(بقیه در ادامه مطلب)

در این بیانیه همچنین بر همزمان بودن برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست تشکیلات خودگردان و مجلس ملی تأکید شده است.

اعلام زمان برگزاری این انتخابات نیز برعهده رئیس تشکیلات خودگردان پس از مشورت با گروه های دیگر است. این انتخابات حداقل 6 ماه پس از تشکیل دولت برگزار می شود.

واشنگتن هشدار داد، توافق آشتی جدید که فلسطینی‌ها تلاشهای کنونی برای فعال کردن فرایند سازش را پیچیده می کند و این مسأله باعث تأسف است. "جنیفر پساکی" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که دولت فلسطین باید "اسرائیل" را به رسمیت بشناسد و به دنبال خشونت نباشد. پایبند نبودن به این اصول می تواند تلاشهای ما برای ادامه مذاکرات را به صورت جدی پیچیده کند. وی افزود: اسرائیل چگونه می توان با دولتی مذاکره کند که وجود آن را به رسمیت نمی شناسد؛ آمریکا از این مسأله بسیار نگران است و در عین حال ابراز تأسف می کند.

پساکی خاطرنشان کرد که جان کری وزیر خارجه آمریکا دیروز با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی گفتگو کرد. بر اساس توافق آشتی، سازمان آزادی بخش فلسطین با جنبش حماس دولت توافق ملی تشکیل می دهند. در پی این توافق، رژیم صهیونیستی محمود عباس را به انتخاب حماس به جای "صلح" متهم کرد. 
طبقه بندی: اخبار سیاسی، 
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به جوانان انقلابی افسران ولایی می باشد.
_blank/div div class=mainbg