تبلیغات
پایگاه 14 شهدا
جوانان انقلابی ، افسران ولایی - پایه‌های علم جهانی است و مبانی علم، اسلام و مسیحی و یهودی ندارد!
پایه‌های علم جهانی است و مبانی علم، اسلام و مسیحی و یهودی ندارد!
ارسال در تاریخ یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 توسط بسیج اسلام

رئیس‌جمهور در سخنانی قابل تامل در خصوص مبانی علوم و عدم تفکیک بین علم اسلامی و علم غیر اسلامی بیان داشتند: چطور دانشجوی ما در یک دانشگاه مهم و بنام دوران علمی و تحصیلی‌اش حتی در رشته علوم‌انسانی می‌گذراند، اما دیده می‌شود که اطلاعاتش کامل نیست بعد می‌گویند که اینها باید اسلامی شوند. کجایش اسلامی شود. پایه‌ها و مبانی علم، اسلام و مسیحی و یهودی ندارد! (بقیه در ادامه مطلب)

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در مراسم تقدیر و تجلیل از اساتید نمونه و برتر کشور که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد سخنانی را در خصوص میانی و فلسفه علم بیان داشتند.

رئیس‌جمهور در سخنانی قابل تامل(+) در خصوص مبانی علوم و عدم تفکیک بین علم اسلامی و علم غیر اسلامی بیان داشتند: چطور دانشجوی ما در یک دانشگاه مهم و بنام دوران علمی و تحصیلی‌اش حتی در رشته علوم‌انسانی می‌گذراند، اما دیده می‌شود که اطلاعاتش کامل نیست بعد می‌گویند که اینها باید اسلامی شوند. کجایش اسلامی شود. پایه‌ها و مبانی علم، اسلام و مسیحی و یهودی ندارد.

ایشان افزودند: پایه‌های علم جهانی است و جغرافیا نمی‌شناسند که بخشی از این پایه‌ها نیز متد هستند که این متد نیز جهانی است. حال اگر یک سری اهداف داریم آن بحث دیگری است. هر کشور اهدافی را دنبال می‌کند که اگر ما نیز به دنبال اهداف خاص هستیم آن اهداف متفاوت هستند. مثال وقتی به دنبال علم کاربردی هستیم باید بومی‌سازی کنیم.

دکتر روحانی در ادامه گفت: حال اینکه بگوییم بخش‌هایی از علم از اساس برای مبارزه با علم ساخته شده است، باید بررسی شود. اگر بانکداری را به معنای مبارزه با اسلام می‌دانیم خب از بین ببریم، اما اگر می‌گوییم این بانکداری می‌تواند اسلامی باشد لذا شیوه‌هایی دارد که باید آن شیوه‌ها را اجرایی کنیم. بنابراین دانشجو و محیط دانشگاه ما باید "العالم به زمانه" تربیت کنند. باید دوست و دشمن را شناخت. باید موانع لازم برای کسی که می‌خواهد به منافع ما تعرض کند، شناخت.

آخه دكتر جون چطور میشه كه بین علم اسلام و علم مسیح و یهود فرقی نباشه. علم اسلام، علم خدمت به مردم است؛ خدمت به جامعه هست؛ علم برای رضای خداست نه برای ساختن بمب و ریختن روی سر مردم بی گناه...
طبقه بندی: اخبار سیاسی، 
برچسب ها: علم یهود، روحانی، حسن روحانی، دكتر روحانی،
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به جوانان انقلابی افسران ولایی می باشد.
_blank/div div class=mainbg