تبلیغات
پایگاه 14 شهدا
جوانان انقلابی ، افسران ولایی - توجه به جوانان؛ محور تقویت ساخت درونی
توجه به جوانان؛ محور تقویت ساخت درونی
ارسال در تاریخ شنبه 27 اردیبهشت 1393 توسط بسیج اسلام

تأکید بر تقویت ساخت درونی و استفاده از ظرفیت های بی‌شمار درونزای داخلی و به عبارتی چشم دوختن به داخل برای حل معضلات و چالش‌های پیش‌روی نظام اسلامی از نگاه مقام معظم رهبری از چنان اهمیتی برخوردار است که ایشان از حدود یک سال پیش همواره بر این مقوله اصرار و پافشاری دارند و در بیشتر بیاناتی که در این فاصله زمانی داشته‌اند همواره بر این موضوع پافشاری کرده اند، هرچند معظم‌له مدت‌ها قبل نیز بر این موضوع توجه و تأکید داشته اند اما در برهه زمانی مذکور، میزان تأکیدات ایشان افزایش چشمگیری داشته است. ( بقیه در ادامه مطلب )

به نظر می‌رسد که راز این تأکیدات را بایستی در دو دسته عامل جستجو کرد. به عبارتی، دو دسته متغیر بر اینکه ایشان اینگونه بر این مقوله پافشاری داشته باشند موثر بوده‌اند؛ اول اینکه کشور در این برهه با پاره‌ای معضلات روبرو است و دوم اینکه عده‌ای می‌خواهند با نگاه به بیرون و چشم دوختن به دست دشمن، این معضلات را حل کنند. عامل مهم دیگری که در این زمینه موثر می باشد این است که اگر بنا بود مشکلات کشور با نگاه به بیرون حل می‌شد، اکنون نباید با این مشکلات مواجه می‌شدیم. از این جهت، تنها راه ریشه کن کردن مشکلات پیش رو نه در نگاه به بیرون بلکه در تکیه به داخل و استفاده از ظرفیت های درونزای داخلی است.

از این رو، ایشان در دیداری که اخیرا با جمعی از مردم استان ایلام، در روز ولادت امیرالمؤمنین(ع)، داشتند با اشاره به اینکه یکی از درس‌های آن امام همام جهت تأمین سعادت واقعی جامعه، تلاش در راستای بهبود معیشت و حل مشکلات اقتصادی مردم است، دستیابی به این هدف در اوضاع کنونی را از راه برنامه‌ریزی درست برای فعال کردن ظرفیت‌های بی‌شمار داخلی و تکیه بر استعدادهای جوان کشور امکان پذیر دانستند.

ایشان در ادامه افزودند: «هر جا که ما بر ابتکار و استعداد جوانان با انگیزه، مومن و مخلص تکیه کردیم و آن‌ها را ارج نهادیم، چشمه‌های جوشان پیشرفت پدیدار شد که پیشرفت‌های هسته‌ای، دارویی، سلول‌های بنیادی، نانوتکنولوژی و برنامه‌های صنعتی دفاعی نمونه‌های عینی این واقعیت هستند»

از سوی دیگر، ایشان در بازدیدی که از نیروی هوافضای سپاه پاسداران داشتند، فرمودند: «من همواره طرفدار ابتکار در سیاست خارجی و مذاکره بوده و هستم و توصیه همیشگی من به مسئولان این بوده که در سیاست خارجی و مبادلات بین‌المللی هرچه تلاش و ابتکار وجود دارد به کار بندند؛ اما نباید نیازمندی‌های کشور و برخی مسایل همچون تحریم‌ها، به مذاکره گره زده شود. مسئولان باید موضوع تحریم را به طریق دیگری حل کنند»

از این رو می توان گفت که ایشان از یک سو، خواهان حل مشکلا اقتصادی مردم هستند و از سوی دیگر تأکید دارند که حل این مشکلات نبایستی با چشم دوختن به دست دشمن و رفع تحریم‌های وی گره بخورد. بنابراین می‌توان گفت که از دیدگاه مقام معظم رهبری، از یک سو کلید حل مشکلات کشور و از سوی دیگر، راه اینکه به بیرون چشم ندوزیم در این است که بر ظرفیت‌ها و استعدادهای بی‌شمار درونی چشم بدوزیم. در این میان، وجود تعداد بسیار زیاد نیروی جوان در کشور را بایستی از جمله این ظرفیت های درون‌زا دانست. بدون شک جوانان امروز کشور از آنچنان ظرفیت و استعدادی برخوردار هستند که همانند پدرانشان که در دوران پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و سایر عرصه‌های پیشروی نظام اسلامی درخشیدند و حماسه‌ها آفریدند، بتوانند در شرایط فعلی نیز، بدون چشم دوختن به بیرون، نظام اسلامی را از شرایطی که رهبر معظم انقلاب از آن به «پیچ تاریخی و حساس‌ترین مرحله تاریخ» تعبیر کردند، با موفقیت و سلامت عبور دهند.

لذا فراموش نباید کرد که  باید واقعا به استفاده از استعدادهای جوانان اعتقاد داشت و به آنان اعتماد کرد، همچنین ساختارهای لازم برای استفاده بیش از پیش از ظرفیت های عظیم نهفته در جوانان با استعداد این مملکت را فراهم نمود. / مصطفی قربانی 
طبقه بندی: علمدار بصیرت، 
برچسب ها: ساخت درونی، جوان مؤمن، جوان انقلابی، امام خامنه ای، رهبری نظام،
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به جوانان انقلابی افسران ولایی می باشد.
_blank/div div class=mainbg