تبلیغات
پایگاه 14 شهدا
جوانان انقلابی ، افسران ولایی - چرا مردم سوریه بشار اسد را انتخاب کردند؟
چرا مردم سوریه بشار اسد را انتخاب کردند؟
ارسال در تاریخ پنجشنبه 15 خرداد 1393 توسط بسیج اسلام

بشار اسد با کسب ۱۰۳۱۹۷۲۳ رأی و با نسبت ۸۸.۷ درصد رئیس جمهور شد و برای یک دوره هفت‌ساله سکان هدایت کشور را به‌عهده گرفت.

البته نتیجه انتخابات از قبل قابل پیش‌بینی بود و بر اساس برآوردهای اطلاعاتی و میدانی اکثریت ملت سوریه به‌خلاف القای رسانه‌های غرب که تلاش داشتند مردم را مخالف نظام این کشور نشان دهند، به شخص بشار اسد علاقه‌مند بودند و او را منجی و حافظ نظام در این برهه از تاریخ این کشور می‌دانستند. ( بقیه در ادامه مطلب )

بشار اسد به‌خلاف رهبران برخی از کشورها در این سه‌ساله همچنان کنار مردم ماند و در غمها و شادی آنها شریک بود و صحنه را ترک نکرد. او بارها اعلام کرد که تشنه قدرت نیست و دوست دارد که به حرفه چشم‌پزشکی برگردد و عرصه سیاسی را ترک کند ولی این امر را به مردم خود واگذار کرد و گفت مردم باید برای ماندن و ترک قدرت تصمیم بگیرند و هر آنچه آنها بگویند می‌پذیرد. این انتخاب در واقع رأی به صداقت و وفاداری یک رهبر به ملت خود و ایستادگی و پایداری بود و مردم پی بردند که رهبری سوریه آنها را در این جنگ نابرابر به حال خود تنها رها نکرده است.

اکنون که این یادداشت را می‌نویسم دمشق غرق در شادی و پایکوبی است و جوانان با شور و شوق فراوان به خیابان‌ها ریختند و به جشن و پایکوبی مشغولند و ترافیک سنگین و خیابان‌ها کاملاً قفل شده است. اگر بشار اسد بین مردم کشورش محبوب نبود این‌قدر مردم و جوانان با این شور و شوق به خیابان‌ها نمی‌ریختند و ابراز شادی نمی‌کردند، این همان سوریه‌ای است که رژیم‌های عربی برای سرنگونی این کشور میلیاردها دلار هزینه کردند.

رژیم‌های عربی با حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خود جنگ ویرانگری را علیه سوریه ــ به این تصور که نظام سوری طی چند هفته سقوط خواهد کرد ــ به راه انداختند ولی در این راه شکست خوردند و نه‌تنها نظام سوریه سقوط نکرد بلکه با برگزاری انتخابات در فضای امن و سالم بیش از گذشته نیرومندتر شد و با انتخاب رئیس جمهور خود به‌سمت ثبات و امنیت و وفاق و آشتی ملی گام برخواهد داشت و در صدد بازسازی ویرانه‌های جنگ برخواهد آمد.

با این انتخابات و رأی ملت به نظام سوریه قدرت چانه‌زنی این کشور نیز در عرصه بین الملل بالاتر خواهد رفت و کشورهای غربی و برخی از رژیم‌های عربی چاره‌ای جز پذیرش رأی ملت سوریه ندارند، چرا که زیر سؤال بردن انتخابات سوریه به‌معنای نادیده گرفتن رأی ملت و شعور سیاسی مردم است و در واقع مدعیان دموکراسی و مدافع رأی ملت زیر سؤال خواهند رفت.

رأی ملت سوریه به بشار اسد در یک کلام "رأی به گزینه مقاومت و پایداری بود"، ایستادگی مقابل جنگ جهانی نابرابر و ویرانگر.
طبقه بندی: تحلیل و نقد، 
برچسب ها: بشار اسد، محور مقاومت، انتخابات سوریه، مقاومت، ترورسیم مذهبی،
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به جوانان انقلابی افسران ولایی می باشد.
_blank/div div class=mainbg