تبلیغات
پایگاه 14 شهدا
جوانان انقلابی ، افسران ولایی - پیشرفت‌هایی که با روحیه جهادی به دست می‌آیند!
پیشرفت‌هایی که با روحیه جهادی به دست می‌آیند!
ارسال در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط بسیج اسلام

امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، روز گذشته در دیدار رئیس‌، مدیران و پژوهشگران جهاد دانشگاهی، سخنان مهم و قابل‌تأملی بیان داشتند. سخنانی که توجه و اجرای دقیق آن از سوی مسئولان و محققان و اندیشمندان علمی کشور، می‌تواند پیشرفت‌های علمی و تحقیقی کشور را دوچندان کند و کشور را از نظر پیشرفت‌های علمی در تمام زمینه‌ها، به قله‌های رفیع علمی جهان برساند. سخنان معظم‌له در چند محور مهم قابل دسته‌بندی است: ( بقیه در ادامه مطلب )

 1- نقش روحیه جهادی در پیشرفت علمی کشور؛ قطعاً داشتن روحیه جهادی، عامل مهمی در برانگیختگی و انگیزه‌بخشی محققان و پژوهشگران برای پیشرفت بیشتر کشور است. معظم‌له در همین زمینه با اشاره به فاصله روزافزون علمی غرب با کشورهای شرقی و آسیایی فرمودند: «پر کردن این شکاف و فاصله علمی، نیازمند حرکت جهادی است.»

2- تقویت روحیه خودباوری؛ ایشان مهم‌ترین سازوکار ایجاد روحیه جهادی در قشر علمی کشور را، تقویت روحیه خودباوری و اعتقاد به «ما می‌توانیم» دانستند و آن را از ملزومات و ضروریات مهم حرکت جهادی برشمردند و فرمودند: «متأسفانه در سال‌های متمادی تلاش شد تا به ایرانی تلقین شود که «نمی‌تواند»؛ اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام بزرگوار(ره) روحیه «ما می‌توانیم» را وارد فرهنگ و ادبیات سیاسی و انقلابی کشور کرد.»

ایشان در ادامه با گلایه از برخی کسانی که همچنان معتقدند برای پیشرفت در زمینه‌های مختلف باید از بیگانگان کمک گرفت، افزودند: «با وجود تزریق روحیه خودباوری در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اما همچنان ریشه فرهنگ غلط «ما نمی‌توانیم» قلع و قمع نشده است.»

3- تولید محصولات جدید علمی؛ یکی از نکات هوشمندانه که مقام معظم رهبری در این سخنرانی بدان اشاره کردند، کافی و مایه افتخار ندانستن انجام تحقیقات علمی در زمینه‌هایی بود که دیگر کشورها در آن تحقیق کرده‌اند؛ ایشان کشف عرصه‌هایی از علم را که دیگران آن را نیافته‌اند، مایه فخر و مباهات کشور دانستند و در این باره فرمودند: «باید به دنبال تولید محصولات جدید علمی باشیم که دانش بشری تاکنون نتوانسته است آن را به‌دست آورد.»

4- دگردیسی انقلابی‌های افراطی؛ یکی از نکات مهمی که مقام معظم رهبری در این دیدار به آن اشاره کردند، بحث تغییر و دگردیسی در انقلابی‌هایی بود که امروزه180 درجه با انقلابی‌گری‌شان فاصله گرفته‌اند. موضوع مهمی که قبلاً نیز ایشان به‌عنوان ریزش‌های انقلاب از آن یاد کرده بودند. البته دیدن این انقلابی‌های پشیمان، این روزها کار سختی نیست. کافی است نگاهی به برخی سیاسیونی کنیم که دیروز انقلابی‌های دو آتشه بودند ولی امروز با دشمنان نظام و انقلاب هم‌کلام شده‌اند و دشمنان برای حرف‌ها و حرکات آنان کف و سوت می‌زند!

باشد که با سرلوحه قراردادن این سخنان داهیانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، بتوانیم کشوری آباد و پیشرفته‌ در همه زمینه‌های علمی ایجاد کنیم. ان‌شاء‌الله
طبقه بندی: علمدار بصیرت، 
برچسب ها: امام خامنه ای، جهاد خودكفایی، مدیریت جهادی، روحیه جهادی، ما می توانیم،
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به جوانان انقلابی افسران ولایی می باشد.
_blank/div div class=mainbg