تبلیغات
پایگاه 14 شهدا
جوانان انقلابی ، افسران ولایی - گنبدی که آهن دارد اما امنیت ندارد
گنبدی که آهن دارد اما امنیت ندارد
ارسال در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1393 توسط بسیج اسلام

در سالهای گذشته واژه "گنبد آهنین " (Iron Dome)یکی از پرکاربردترین واژه نظامی رژیم صهیونیستی برای تامین امنیت شهرک نشینان و مهاجران به این کشور جعلی بوده است . اما جبهه مقاومت حماس با موشک های دست ساز خود برترین هیمنه نظامی این رژیم را در هم شکسته است .شبکه خبری یورونیوز  در این زمینه در گزارشی نوشت:با وجود آنکه مقامات نظامی رژیم صهیونیستی از گنبد آهنین به عنوان نقطه قوت خود در مقابل موشک های حماس نام می برند اما بیشتر صهیونیست ها با وجود این گنبد،بازهم در ترس و دلهره بسر می برند. ( بقیه در ادامه مطلب )  

آلن مارکوس یکی از مسئولان شهرداری اشکلون در این باره می گوید از هشتم ژوییه امسال تاکنون بیش از 65 موشک از نوار غزه به سوی این شهر شلیک شده است که 35 فروند آنها توسط گنبد آهنین در هوا متلاشی شده اند.

اما این آمار و ارقامی که درباره موفقیت عملکرد گنبد آهنین اسرائیل منتشر می شود مانع از آن نمی شود که مردم منطقه در ترس و دلهره زندگی نکنند.کودکان در این منطقه در اضطراب بزرگ می شوند. یک زن اسرائیلی می گوید از ادامه این وضع نگران است و می ترسد و به همین علت دوست دارد این جنگ هرچه سریعتر پایان پذیرد.دولت اسرائیل با گنبد آهنین خود می خواهد نشان دهد که می تواند از شهروندان خود در مقابل موشک های حماس محافظت کند. موشک هایی که ادامه بمباران های اسرائیل تاکنون نتوانسته است روند شلیک آنها را متوقف کند.

شایان ذکر است که هزینه برپا کردن هر سکوی عملیاتی گنبد آهنین، ۵۰ میلیون دلار است.مقامات رژیم صهیونیستی در مجموع ۱۳ سکوی عملیاتی گنبد آهنین را تا سال 2013 نصب کرده اند وآمریکا از سال ۲۰۱۱ تا 2013 نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار برای تولید این سیستم به اسرائیل کمک مالی کرده‌است.
طبقه بندی: اخبار سیاسی، 
برچسب ها: گنبد آهنین، اسرائیل، مقاومت، غزه، پهباد حماس،
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به جوانان انقلابی افسران ولایی می باشد.
_blank/div div class=mainbg