تبلیغات
پایگاه 14 شهدا
جوانان انقلابی ، افسران ولایی - دستاوردهای بزرگ مذاکرات هسته‌ای
دستاوردهای بزرگ مذاکرات هسته‌ای
ارسال در تاریخ جمعه 24 مرداد 1393 توسط بسیج اسلام

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای در دیدار با نمایندگان و سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور موضوع مذاکرات با آمریکا را در میان گذاشته و تدابیری را به صورت شفاف یادآور شدند که می‌تواند برای دولتمردان و دستگاه سیاست خارجی و همچنین دیگر دستگاههای مسئول و مردم به عنوان لوازم نرمش قهرمانانه یا مذاکرات عزتمندانه نصب العین قرار گیرد: ( بقیه در ادامه مطلب )

1- نرمش قهرمانانه به مثابه مسابقة کشتی است که کشتی گیر حرفه‌ای با ترکیب هوشمندانه و به موقع انعطاف و قدرت، پشت حریف را به خاک می‌نشاند و لذا با سازش و واگذاری میدان به حریف متفاوت است.

2- اصل تعامل با دنیا پذیرفته شده است، اما این تعامل دارای دو خط قرمز است که یکی رژیم غاصب و نامشروع فلسطین، بدلیل اشغال سرزمین فلسطین و نداشتن هویت سرزمینی و ملی و دومی آمریکا، بدلیل ادامة دشمنی و ستیز علیه جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

3- مذاکره با آمریکا ضررهایی نیز به دنبال دارد و برای ما هزینه بر بوده و ما را در افکار عمومی ملت ها و دولتها به تذبذب متهم و تبلیغات غربی‌ها روی آن، وجود دو گانگی در جمهوری اسلامی را القاء می‌کند.

4- در همان حال که ادامة مذاکرات در دستور کار است، اما تجارب بر آمده از مذاکرات، روشن ساخته که این نشست ها و مذاکرات سیاسی در کاهش دشمنی آمریکا تاثیر نداشته و فایده‌ای برای متقاعد سازی آمریکایی‌ها به پذیرش حقوق و منافع کشورمان ندارد.

5- در دیپلماسی ایرانی باید به موازین شرعی پای بند بود و از هیبت و تشر قدرت‌ها هراسی نداشت.

6- با توجه به رفتار غیر منطقی آمریکائی ها در مذاکرات که دشمنی‌ها را کاهش نداده و افزایش فشار و تحریم را نیز دنبال می‌کند، باید هم سطح مذاکرات تا وزیر امور خارجه و هم حدود آن تنها به مسائل هسته‌ای محدود باشد، چرا که مذاکره به جز موارد خاص و در سطح تعریف شده، هزینه‌اش بیشتر از فایده آن خواهد بود.

با توجه به نکات فوق می‌توان گفت، نرمش قهرمانانه که برای پاسخگویی به حساسیت مسائل هسته‌ای ما تاکنون دنبال شده، دستاورد بسیار بزرگی هم داشته که رو شدن چهرة بدون نقاب و مشت چدنی بدون دستکش مخملی آمریکایی بوده است. آمریکایی‌ها با تشدید تحریم‌ها و فشارها در حین مذاکرات و افزایش لحن تهدید و توهین، نشان داده‌اند که مذاکره را برای حل موضوع و مساله مشخص شده دنبال نکرده‌ و تنها بدنبال بهره‌برداری برای القاء این پیام‌ا ند که آمریکا همچنان مرکزیت نظم جهانی موجود را دارد.

حال آنکه نظم جهانی دوران گذار خود را طی می‌کند و خنثی بودن نقش آمریکا در برابر پدیده‌هایی چون رخدادهای عراق و ظهور تروریست های بعثی ـ تکفیری و یا معامله با طالبان افغانی در سطح منطقه و پذیرش انفعالی تجزیه اوکراین، حاکی از آن است که آمریکایی‌ها حتی در منطقه غرب آسیا که زمانی حوزه نفوذ سنتی آنان به حساب می‌آمد، نیز فاقد توان هژمونی و سرنوشت ساز هستند.

فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری پیام روشن دیگری نیز دارد و آن هم اینکه دیگر نمی‌توان به نام ایشان هر شیوه و خواسته‌ای را در مذاکرات دنبال کرد. نرمش قهرمانانه در نگاه معظم له دارای چارچوب و روش مشخص است که ؛ 1- محدود به مسایل هسته‌ای است،2- سطح مذاکرات صرفاً تا وزیر امور خارجه پیش بینی شده است، 3- مذاکرات الزاماً مقدمه تعامل با آمریکا به حساب نمی آید و تا زمانی که آمریکا دست از دشمنی و لجبازی با جمهوری اسلامی بر نداشته، در کنار سگ هاری چون رژیم صهیونیستی غیر قابل اعتماد و نامقبول شمرده خواهد شد.

عدول از این چارچوب هیچ وجاهتی نداشته و انحراف از معیارها و چارچوب تعیین شده محسوب و از سوی هیچ مرجع و عاملی پذیرفتنی نخواهد بود.

تا اینجای مذاکرات، آمریکایی‌ها نشان داده‌اند که همچنان در توهم نظم جهانی گذاشته به سر برده و حاضر به پذیرش واقعیت ها نیستند. بعلاوه تلاش آمریکایی‌ها برای استفاده از فشار و تحریم و لحن تهاجمی گویای گرفتار شدن آمریکایی‌ها به اشتباه محاسباتی است که هر گونه اعتماد به آنان را سلب و مذاکرات را بی فایده می‌سازد.

بدیهی است که مسئولیت این وضعیت بر عهدة آمریکا بوده و در واقع توپ در زمین آنهاست. تیم مذاکره کننده ایرانی تمام تلاش خود را صرف پیشبرد مذاکره در مسیری منطقی کرده‌اند و لذا باید برای افکار عمومی قبل از هر گونه فرصت‌طلبی و فرار به جلوی آمریکایی‌ها نسبت به رفتار بدور از منطق آمریکایی‌ها، روشنگری نمایند.

رسول سنائی راد
طبقه بندی: علمدار بصیرت، 
برچسب ها: امام خامنه ای، رهبر انقلاب، مذاكره با آمریكا، رژیم كودك كش، اسرائیل، تعامل با دنیا، نظم جهانی،
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به جوانان انقلابی افسران ولایی می باشد.
_blank/div div class=mainbg